Online terapi, internet bağlantısı kullanılarak cihazlar üzerinden yapılır. Bilgisayar veya da mobil cihazlar kullanılarak, bu terapiler gerçekleştirilir.

Online psikolog, günümüzde son derece önemli bir avantajdır. Yüz yüze terapi ile aynı verimlilik sağlanır ve kişilerin uzmanların kliniklerine giderek ekstra zaman ayırmasına gerek yoktur.

İyileştirici güç bakımından düşünüldüğünde, iki terapi yöntemi arasında hiçbir fark yoktur. Terapilerin içeriği, ilerleme biçimi aynıdır. Sadece her iki terapi yöntemi arasında iletişim kurma konusunda farklılık vardır.

Ne online terapi de ne de yüz yüze terapide tek seansta sorunları çözme konusunda sizlere garanti vermez. Sorunların çözümü ve iyileşme olarak ifade edilen durum, tamamen terapistinizle gerçekleştirdiğiniz etkili ve başarılı terapilere bağlıdır. Ayrıca sizlerin tedaviye nasıl yanıt verdiğiniz de yine önemli bir detaydır.

Online terapi birçok kişinin çekimser yaklaştığı ve verim alamamaktan korktuğu bir durumdur. Ancak gerçekleştirilen terapilerde verim almanızı engelleyen bir durum söz konusu değildir. Geri kalan tüm süreç sizin tedaviye nasıl yanıt verdiğinizle ilgilidir.

Online terapi, yüz yüze terapiden farlı olarak internet bağlantısı ile mobil cihazlardan ve bilgisayar bağlantısı üzerinden yapılan terapilerdir. Elinizde internet ve bağlantı kurabileceğiniz cihazlar var ise, tabi ki online terapiler sizler için de uygun olacaktır.

Online terapi eğitimli ve gerekli sertifikasyon sürecinden geçmiş psikoterapistler tarafından yapılmalıdır. Hizmet alacağınız uzmanın yeterliliğine ve eğitimine özellikle dikkat etmelisiniz. Uzmanlarımızla ilgili bilgi almak amacıyla sitemizde bulunan canlı desteğe soru sormaktan çekinmeyin. Aynı zamanda uzmanlarımızla ilgili detaylı bilgilere Hakkında alanından, farklı sorularınız için bizlere info@onlineterapimerkezi.com adresinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Online psikolog, insan davranışlarının ve düşünce yapısının incelenmesi, duygu ve düşüncelerin onarılması üzerine destek verir. Psikologlar danışanlarına özel yöntemler ve bilimsel olarak kanıtlanmış yaklaşımlar ile sorunların üstesinden gelmeleri noktasında yardımcı olur.

Yaşadığınız psikolojik sorunların aşılması noktasında, kaç terapi gerektiğini ne siz ne terapistiniz öngörebilir. Zaten sizlere etik olarak kaç seans uygulanması gerektiği konusunda bilgi verilemez.

Online psikoterapi sürecinde anlattıklarınız istisnai durumlar dışında tamamen gizli kalır. Anlattığınız bilgiler, birine veya da kendinize zarar verme durumunu barındırıyorsa, bu noktada yetkili kişilerle paylaşma durumu söz konusu olur. Bu gibi durumlar dışında sizlere destek sağlayacak olan terapistler, etik kurallar ve yasalar gereği her zaman bildiklerini gizlemekle yükümlüdür. Kısacası terapilerin kuralları aynı şekilde sanal ortamlarda da geçerlidir.

Psikolojik danışmanlık hizmet için ödemeniz gereken ücreti kolaylıkla kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Online psikolojik danışma süreci sizlere duygu ve düşüncelerinizi yönetme ve çok daha iyi hissetme noktasında yardımcı olur. Sadece içinde bulunduğunuz psikolojik sorunları değil aynı zamanda ilerleyen zamanlarda yaşama ihtimaliniz olan sorunları da önleyebilirsiniz.

Online psikolojik danışmanlık sürecinde sizlere düşen en önemli sorumluluk, planlanan şekilde oturumlara katılmaktır. Bunun yanın sıra psikoterapileri bırakmak istediğinizde, etik olarak önceden bunu psikoloğunuza bildirmeniz gerekir.

Genel olarak standart bir psikoterapi süresi 45-50 dakika arasındadır. İstisnai durumlarda daha uzun veya kısa olabilir.

Online psikolog bulmak istediğinizde, bu alanda destek veren psikologlarla görüşme yapmanız gerekir. Bizleri takip ederek, istediğiniz gibi online terapi desteği alabilirsiniz.

Online terapi ücreti her zaman yüz yüze terapi ücretinden çok daha uygundur. Fiyat konusunda daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Farklı bir şehirde yaşamanız durumunda, online terapi desteğinden yararlanabilirsiniz. Online terapilerde de aynı verimle terapi gerçekleştirebilirsiniz.

Online terapi yapmak istediğinizde, tek ihtiyacınız olan internet bağlantısı, mobil veya bilgisayar gibi bağlantı kurabileceğiniz cihazlardır.

Online terapi herkes için uygun olan bir yöntemdir. Aynı şehirde yaşamayan, mahremiyetinin daha gizli kalmasını isteyen ve online terapi desteğinin avantajlarından yararlanmak isteyen herkes tercih edebilir.

Sizlere destek verecek en iyi psikoloğu biraz araştırma yaparak kolayca bulabilirsiniz. Bu süreçte özellikle kullanıcı yorumlarını inceleyebilir ve sizlere en iyi desteği verecek psikolog ile tanışabilirsiniz.

Online veya da yüz yüze terapi sırasında kesinlikle görüntü kaydı alınmaz. Bu konuda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza gerek yoktur.

18 yaşından küçükler siteye üye olamaz. Terapi almak istediklerinde de ebeveynleri gözetiminde destek alabilir.

05528203128
Whatsapp