Anksiyete Testi

Anksiyete bireyin endişe, korku ve kaygı gibi duygulara aşırı ve kontrolsüz tepki vermesine sebep olan yaygın bir bozukluktur. Beck Anksiyete Ölçeği, Aaron Beck tarafından geliştirilmiş uluslararası geçerliliğe sahip, bireylerdeki kaygı seviyesini ölçmek için kullanılan türkçe standartizasyonu yapılmış bilimsel bir materyaldir. Amacı tanı koymak değil, anksiyete belirtilerinin derecesini nesnel olarak sayıya dökmektir. Test sonucunuzun orta ve üzeri skorda çıkması halinde lütfen destek alınız.
Aşağıda insanların kaygılı ya da endişeli oldukları zamanlarda yaşadıkları bazı belirtiler verilmiştir. Lütfen her maddeyi dikkatle okuyunuz. Daha sonra her maddedeki belirtinin Bugün dahil son bir (1) haftadır sizi ne kadar rahatsız ettiğini yani durumunuzu en iyi anlatanı işaretlemeniz gerekmektedir.

Depresyon Testi

Depresyon kişinin sürekli olarak üzgün olma hali ile ilgi kaybına sebep olan psikolojik bir rahatsızlıktır. Kişilerin kendilerini psikolojik olarak rahatsız hissettiği, uzunca sürebilen ve günlük yaşamı etkileyebilen duygu durum bozukluğudur. Beck Depresyon Envanteri, depresyonda görülen duygusal, bilişsel ve güdüsel belirtilerin şiddetini ölçmek için kullanılan bilimsel bir materyaldir. 1961 yılında geliştirilmiş olup yüksek düzeyde kültürler arası güvenirlik ve geçerliliğe sahiptir. Amacı depresyon tanısı koymak değil, depresyon belirtilerinin derecesini nesnel olarak sayıya dökmektir. Test sonucunuzun orta ve üzeri skorda çıkması halinde lütfen destek alınız.
Bu form son bir (1) hafta içerisinde kendinizi nasıl hissettiğinizi araştırmaya yönelik 21 maddeden oluşmaktadır. Her maddenin karşısındaki dört (4) cevabı dikkatlice okuduktan sonra size en çok uyan yani sizin durumunuzu en iyi anlatanı işaretlemeniz gerekmektedir.

Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi

Obsesyon; irade dışı gelen, bireyi tedirgin eden, benliğe yabancı, bilinçli çaba ile kovulamayan, inatçı biçimde yineleyen düşünce, imge ya da dürtülerdir. Kompulsiyon; çoğu kez saplantılı düşünceleri kovmak için yapılan, istenç dışı yenilenen hareketlerdir. Önce saplantının doğurduğu rahatsızlığı azaltmak için başlar ancak bu durum kontrol edilemez bir düzeye ulaşır ve yineleyen eylemin kendisi sıkıntı yaratır. Zorlantılar bazen dışarıdan gözlenebilen bir davranış bazen de zihinsel bir eylem şeklinde olabilir. Testin amacı tanı koymak değil, belirtilerinin derecesini nesnel olarak sayıya dökmektir. Test sonucunuzun orta ve üzeri skorda çıkması halinde lütfen destek alınız.
Aşağıda yazılmış olan cümlelerden sizde görülenler için ‘EVET’, görülmeyenler için 'HAYIR'ı işaretleyiniz. Seçiminizi yapmadan önce cümleyi dikkatle okuyunuz ve her soruyu yanıtlayın. Arada kaldığınız, emin olamadığınız durumlarda "EVET" yanıtını işaretleyin.

Panik Atak Testi

Panik atak, yoğun kaygı, korku ve paniğe neden olan ani, beklenmedik bir zihinsel bozukluktur. Saldırının kendisi kadar, tekrarlama korkusu da yoğun kaygı yaratır. Testin amacı tanı koymak değil, belirtilerinin derecesini nesnel olarak sayıya dökmektir. Test sonucunuzun orta ve üzeri skorda çıkması halinde lütfen destek alınız.
Aşağıdaki soruları geçtiğimiz hafta içindeki belirtilerinize göre cevaplayınız. Lütfen her maddeyi dikkatle okuyup size en uygun olanı işaretleyiniz.

05528203128
Whatsapp